Projekty i aranżacje łazienek
Start
Oferta
Galeria projektów
O nas
Kontakt
Projektowanie łazienek
Szarość z białymi i czarnymi pikselami
Grafit z natury
W kamiennych szarościach
Domowe spa w kolorze cegły
Czekoladowa kąpiel
Złote róże
W piaskowych beżach
Szczypta oranżu
Łazienki różne
Galeria projektów
Szarość z białymi i czarnymi pikselami Łazienka w domu jednorodzinnym o powierzchni około 10m2, w nietypowym kszałtcie litery L, przeznaczona była do gruntownego remontu. W pierwszej kolejności sporządzony został projekt fukcjonalny wnętrza i wszystkie urządzenia zmieniły swoją lokalizację. Pierwotnie najbardziej przyciągał wzrok duet wc i bidet, który umieszczony był dokładnie naprzeciw wejścia. Należało go przesunąć w mniej widoczne miejsce. Urządzenia zostały podwieszone na stelażach, a zaprojektowaną w zabudowie poziomą wnękę efektownie podświetlono. Dwie obszerne wnęki znajdujące się w pomieszczeniu zostały zabudowane białymi frontami. Jedna z nich spełnia funkcję szafy, w drugiej ukryto pralkę. Jasno szare płytki zostały efektownie ozdobione wstawkami z eleganckiej, drobnej, czarno-białej mozaiki. Neutralną kolorystykę łazienki przełamują dodatki: nowoczesny w formie czarny grzejnik oraz szafka podumywalkowa w kolorze jasnego drewna.
Grafit z natury Łazienka o powierzchni 7m2 w nowym budynku wielorodzinnym zaprojektowana została w kolorystyce naturalnego beżu i grafitu. Nawiązujące do naturalnej struktury i barwy skał magmowych grafitowe płytki zawierają opalizujące drobiny do złudzenia przypominające naturalny połysk miki. Obszerna kabina natryskowa umieszczona została tuż przy drzwiach. Przestrzeń nad stelażami podwieszanych urządzeń sanitarnych została zabudowana praktycznymi szafkami. Powstałą pośrodku półkę efektownie podświetlono. W łazience konieczne było umieszczenie wiszącego kotła c.o. oraz pralki. Urządzenia te zostały ukryte w wysokiej szafie, za którą podwieszona została szafka podumywalkowa z szerokim blatem i wygodną umywalką. Sporych rozmiarów lustro odbija światło rozjaśniając wnękę.  
W kamiennych szarościach Łazienka w domu czterorodzinnym o powierzchni około 12m2 przeznaczona była do gruntownego remontu. Przygotowując projekt przewidziano powiększenie łazienki o fragment przedpokoju uzyskując miejsce na przestronną kabinę natryskową. Umieszczone naprzeciwko wejścia duże lustro optycznie powiększa pomieszczenie. W pomieszczeniu znajduje się ukryty za panelem na ścianie kocioł dwufunkcyjny ogrzewający mieszkanie oraz zabudowana pralka. W ściance oddzielającej wannę od pralki zamontowano podświetlane luksfery. Neutralne płytki w odcieniach kamiennej szarości oraz białe meble stanowią idealne tło do operowania ostrymi dodatkami.
Domowe spa w kolorze cegły Łazienka w domu jednorodzinnym o powierzchni ok. 7,5m2 przeznaczona na domowe SPA. Umieszczono w niej obszerną wannę z hydromasażem, toaletę, umywalkę oraz pojemną komodę. Aby stworzyć nastrój sprzyjający relaksowi zaprojektowano kilka różnych źródeł światła. Ze względu na niewielka wysokość pomieszczenia zdecydowano się na listwy oświetleniowe zamontowane tuż przy suficie, co optycznie podwyższa pomieszczenie i zmiękcza miejsce styku ściany z sufitem. Spore powierzchnie ścian zostały wyłożone pięknymi płytkami wykonanymi ze starej cegły rozbiórkowej. Chropowatość powierzchni ceglanej ciekawie kontrastuje z neutralnymi beżowymi błyszczącymi płytkami. Całość w połączeniu z drewnem sprawia wrażenie przytulności. 
Czekoladowa kąpiel Łazienka o powierzchni niemal 8m2 znajdująca się na piętrze nowo wybudowanego domu. Układ urządzeń został praktycznie od razu wyznaczony przez skos. Niska ścianka kolankowa wymusiła odsunięcie położonej przy niej wanny o ponad 50cm tak, by zapewnić wysokość niezbędną do wchodzenia i wychodzenia z niej. Dzięku temu powstała efektownie oświetlona półka, a wanna została w całości obudowana. Duże okno usytuowane naprzeciwko wejścia wpuszcza do wnętrza sporą ilość światła. Wygodna umywalka, pojemne szafki i dużo wolnej przestrzeni w środkowej strefie łazienki sprawia, że korzystanie z niej jest bardzo komfortowe.
Złote róże Wygodna łazienka o powierzchni 7m2 urządzona w eleganckich barwach satynowego bordo i ecru połaczonych z starym złotem. Przepiękne dekory z motywem złotych róż dodają całości blasku i elegacji. Dużym atutem łazienki jest okno znajdujące się naprzeciw wejścia. Ciekawie udekorowane, na tle jasnej ściany to ono będzie przyciągało wzrok wchodzącego. Dzięki wstawieniu parawanu nawannowego oraz połączeniu funkcji natrysku i wanny zyskano miejsce na bidet oraz wygodną umywalkę meblową z szerokimi ceramicznymi blatami. Pojemne szafki pomagają utrzymać porządek ograniczając do minimum liczbę akcesoriów stojących na zewnątrz.
W piaskowych beżach Toaleta w strefie dziennej w domu jednorodzinnym wyposażona w stojącą na kamiennym blacie umywalkę oraz podwieszaną miskę ustępową. Duże lustro odbija światło i powiększa optycznie przestrzeń. Płytki w naturalnych, kamiennych odcieniach beżu i brązu ocieplają wnętrze. Umieszczenie na ścianach dwóch formatów płytek rozbija ich monotonię.
Szczypta oranżu Nowa łazienka o powierzchni 9,5m2 z oknem oraz nietypowym skosem. Jasne płytki oraz przyciągające wzrok duże okno wypełniają pomieszczenie światłem i powietrzem. Sporo schowków i szafek pozwala zachować porządek, m.in. zabudowana pojemną szafą wnęka przy drzwiach. Murek pod skosem oddziela i zasłania niezbyt atrakcyjny element jaką jest pralką.
Łazienki różne Kształty łazienek są przeróżne. Różne są oczekiwania i gusta właścicieli. W niewielkich mieszkaniach często łazienka pełni dodatkowo funkcje pralni, suszarni czy kotłowni. Wszystkie te funkcje trzeba uwzględnić w procesie projektowania, tak aby stworzyć funkcjonalne i estetyczne wnętrze.
0 element(y|ów)


 
StartOfertaGaleria projektówO nasKontakt